۷۰درصد پزشکان هنوز برای دریافت کارتخوان ثبت نام نکرده اند

admin

۷۰درصد پزشکان هنوز برای دریافت کارتخوان ثبت نام نکرده اند

مدیرکل امور مالیاتی استان مرکزی گفت: تاکنون ۳۰ درصد پزشکان استان مرکزی برای دریافت کارتخوان در راستای شفافیت و ثبت مالیات، در سامانه سازمان امور مالیاتی ثبت نام کرده اند.به گزارش خبرگزاری مهر ، عباس مزیکی اظهار داشت: یک هزار و ۲۰۰ نفر از شاغلان حوزه پزشکی در سامانه اداره کل امور مالیاتی استان مرکزی پرونده دارند که تطابق آماری موجود با همکاری سازمان نظام پزشکی استان در دست انجام است.

مدیرکل امور مالیاتی استان مرکزی افزود: پزشکان می توانند با صرف فقط ۱۵ دقیقه وقت نسبت به ثبت نام دریافت کارتخوان اقدام کنند و اداره کل امورمالیاتی استان نیز آمادگی همکاری را به صورت فردی و گروهی برای خدمات رسانی به این قشر دارد.

مزیکی گفت: بر اساس آخرین آمار منتشر شده، ۲۰ درصد پزشکان کشور برای دریافت کارتخوان ثبت نام کرده اند و استان مرکزی با همت و همکاری جامعه پزشکی در زمره پنج استان برتر در این موضوع است.

وی بیان کرد: با توجه به بند (ی) تبصره ۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۸ صاحبان مشاغل پزشکی مکلف هستند برای شفافیت و ثبت درآمدهای خود از کارتخوان استفاده کنند.

مدیرکل امور مالیاتی استان مرکزی خاطرنشان کرد: دریافت کارتخوان توسط پزشکان بر اساس نیاز جامعه و خواست مردم برای تسهیل در پرداخت ها و دریافت خدمات پزشکی، شفافیت و ثبت مالیات پزشکان انجام می شود.

مزیکی افزود: مجلس شورای اسلامی در قانون بودجه سال جاری، سازمان مالیاتی را موظف کرده که از ابتدای امسال زیرساخت مورد نیاز برای دریافت کارتخوان توسط پزشکان را فراهم کند و باید تا مرداد ماه رفع نواقص مراحل اجرایی صورت گرفته و همه چیز برای دریافت کارتخوان توسط پزشکان و مشاغل پزشکی فراهم شده باشد.

وی عنوان کرد: سازمان های نظام پزشکی و امور مالیاتی همکاری تنگاتنگی دارند اما شمار قابل توجهی از پزشکان تاکنون به سامانه این سازمان برای دریافت کارتخوان مراجعه نکرده اند.

مدیرکل امور مالیاتی استان مرکزی توضیح داد: با توجه به تمدید فرصت ثبت نام پزشکان برای دریافت کارتخوان نیاز است که این قشر از فرصت پیش رو بهره ببرند چرا که این مهلت دوباره تمدید نمی شود.

مزیکی بیان کرد: سازمان امور مالیاتی بر اساس قانون تا پایان شهریور ماه موظف است به گروه های دیگر برای دریافت کارتخوان خدمات بدهد و این گروه ها نیز باید از ابتدای سال آینده نسبت به استفاده از کارتخوان اقدام کنند.

وی گفت: نمایندگان مجلس به دلیل نیاز مردم به خدمات پزشکان و فرهنگ سازی در استفاده از کارتخوان در جامعه با بهره گیری از افراد فرهیخته، پزشکان را در اولویت اجرای این طرح قرار داده اند.

مدیرکل امور مالیاتی استان مرکزی توضیح داد: عدم اجرای تکالیف برقراری کارتخوان توسط گروه ها و افراد تبعاتی دارد و قانون برای این افراد مجازات هایی در نظر گرفته است. اطلاعات گروه ها و افراد در اختیار سازمان امور مالیاتی است و به فعالیت ها و اطلاعات کتمان شده ۳۰ درصد جریمه تعلق می گیرد که قابل بخشش نیست.

وی ادامه داد: به موجب ماده ۱۶۹ قانون ۲ درصد معاملات اعلام نشده جریمه برای خاطیان اعمال می شود و عدم اجرای مقررات ماده ۱۶۹ در ماده ۲۷۴ قانون مالیاتی مستقیم نیز به نوع جرم تلقی می شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

بازدیدها: ۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

تراکنش شبکه شاپرک به ارزش ۲ هزار و ۶۱۶ میلیارد ریال در مرداد

در مرداد بالغ بر ۲ میلیارد و ۳۵۵ میلیون و ۹۷۷ تراکنش به ارزش ۲ هزار و ۶۱۶ میلیارد ریال در شبکه شاپرک انجام شده است.